Dikmen Halı Yıkama5

Dikmen Her Mevsimde Halı Yıkama Hizmeti Veriyor
Bazı firmalar kış ayları kapatıp sadece yazın hizmet vermekte iken Dikmen Halı Yıkama her mevsim hizmet vermeye devam etmektedir. Halı seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi ise ham maddesinde kullanılan iplik türüdür. Bunun için iyi bir araştırma sizin için bir avantajdır. Firma olarak müşterilerimize yardım etmek amaçlı kısa bilgiler vereceğiz.
Firmamız Dikmen Halı Yıkama her çeşit halı türünü yıkayabilmekte ve farklı yıkama hizmetleri de vermektedir. Detaylı bilgi için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.
Halı Çeşitlerinde Kullanılan İplik Türleri
Yün; diğerlerine göre daha pahalı olan türdür. Yumuşaklığı ve konforu ile dikkat çekmektedir. Lekelere karşı dirençlidir. Temizliği oldukça kolaydır.
İpek; ipek böceğinin kozasındaki ipeklerden üretilir. Çoğunlukla el dokuma halı ve kilimlerde kullanılır.
 Pamuk; yumuşaklığı ile tercih edilmektedir. Fakat lekelere dayanıklı değildir. Halı üretiminde genel olarak çözgü ve atkı kısımlarında kullanılır. Pamuk el dokumada nadiren kullanılan bir türdür. Genellikle ipekle karıştırılarak üretim sağlanır. Yıkanabilirliği ile banyo kilimlerinde tercih edilir.
Hayvan tüyü; inek, keçi, at ve yabani birçok hayvanının tüyünden halı yapımında kullanılır. Genellikle yapay ipek ve pamukla karıştırılarak kullanılır. Kire karşı dayanıklıdır.
Jüt; koyu kahverengi bir bitkiden üretilir. Çoğunlukla halıların alt tabakasında kullanılır. Bazı halı çeşitlerinde ise yapay ipek ile karıştırılarak kullanılır.
Hindistan cevizi lifi; küçük yolluk ve paspaslarda kullanılmaktadır. Hindistan cevizi kabuğundan elde edilir.
Sentetik iplikler; günümüzdeki halıların üretiminde çoğunlukla kullanılmaktadır. 4 temel çeşidi vardır. Polyamid (naylon), polipropilen (PP), polyester ve akriliktir. Birbirleriyle ve yün ile karıştırılıp da kullanılmaktadır.
Polyamid (naylon): Yıpranmaya karşı dayanıklı iplik çeşididir. Mobilya ağırlığına dayanıklı, esnek ve renk çeşitliliği ile günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Leke ve kirleri saklar. Duvardan duvara halı çeşidinde sıklıkla polyamid ipliği görebilirsiniz.
Polipropilen (PP): Diğer adı olefindir. Kolay temizlenebilirliği ile bilinmektedir. Nem ve küfe dayanıklığı sayesinde iç ve dış mekânlarda tercih edilebilir. Diğer çeşitlere göre fiyatı daha uygundur.
Polyester: Su bazlı lekelere oldukça dayanıklı ve kolay temizlenebilen türdür. Fazla esnek bir iplik değildir. Su değdiği zaman sertliği bozulmaz. Dış mekânlarda tercih için uygundur.
Akrilik: Yapısı yüne benzer. Küflenmeye dayanıklıdır. Renk çeşitliliği ile tercih edilmektedir. Ev, cami, otel ve yurtlarda da kullanışlı bir çeşittir.
Bu bilgilerin yanı sıra kaliteli bir yıkama hizmeti alabilmek için Dikmen Halı Yıkama ile 0555 802 91 91 & 0312 483 40 50 numaralarından ulaşabilirsiniz.
 
 
Dikmen Halı Yıkama Facebook SayfasıDikmen Halı Yıkama Twitter SayfasıDikmen Halı Yıkama Google Plus Sayfası
Designed By : Ahmet IŞIK